close
تبلیغات در اینترنت
شورای جدید و هزار و یک قصه ی جدید

اخبار مرکز دهستان زیرراه
برای ورود به اخبار مربوط به هر روستا روی اسم آنها کلیک کنید

::اخبار مربوط به سربست::           :: اخبار مربوط به هلپه ای::

::اخبار مربوط به بشیرآباد::             ::اخبار مربوط به برمک::  

::اخبار مربوط به دروودگاه::              ::اخبار مربوط به شول:: 

      ::اخبار مربوط به جتوط::               ::اخبار مربوط به اسلام آباد::   

                     ::اخبار مربوط به تلسرکوب::

***

--------------------------------------------------------
شورای جدید و هزار و یک قصه ی جدید

روستای نظرآقا (مرکز دهستان زیراه)

شورای جدید و هزار و یک قصه ی جدید

روستای نظرآقا

بررسی کنید جگر سوخته ی کشاورزان را چه کسی باید مرهم نهد .

کشاورزی که جلوی چشمانش شاهد مرگ تدریجی مونس و

همراه زندگی اش  شده و دستش به جایی ...

 

به ادامه مطلب بروید از این متن  دیدن فرمائید


 

شورای جدید و هزار و یک قصه ی جدید

نوشته : شاکر شکیبا

 

اول :  به عزیزان بهتر از جان، منتخبین روستا و حامیانشان که در مطالب قبل مراتبی از چگونگی ساختار جدید شورا شرح دادم ، عرض کنم که ، یادمان باشد نقد کردن عامل بازگشایی حقائق به ظاهر کتمان شده و شفاف سازی در همه ی لایه های اجتماعی هر جامعه ای است چه روستا چه شهر و حتی خانواده ی چند نفری و قطعا نقد پذیری ضامن سلامتی جامعه است . بعضی چهره ها دایره ی تحملشان آنقدر تنگ است که یا فقط باید تمجیدشان کرد و تحسین و یا اگر قلمت را به نام انتقاد بر علیه اشان چرخاندی ، نگارنده می شود مخرب وحدت و باعث تفرقه .  خیلی دوست دارم آن دسته از عزیزانی که بر من به انحاء مختلفی خرده گرفتند که چرا اینگونه مطالبی را مطرح  می کنی ، سرکی به گذشته ی دیارشان بکشند و بگویند آنهمه اهمال را در سالهای گذشته چه نام می نهند ؟ چرا آن دسته از عزیزانی که فی الحال مرا سرزنش می کنند از مطرح کردن موضوعات صد در صد واقع و مستند جاری در گذشته و حال این روستا ، هرگز به خود اجازه نمی دادند یقه ی آنانی را بگیرند که به نامهای گوناگونی چرخ توسعه ی روستا در تمامی زمینه ها را قفل کردند و آنقدر بر طبل جاه طلبی ، بی خردی ، کوته بینی و بی سوادی کوبیدند که پس رفتگی امان بیش از پیشرفتمان شد.  آیا کسانی که امروز خود را صاحب مردم می دانند طی ده سال گذشته زبان و کلام و قدرت این را نداشتند که مطالبات به حق مردم را خواستار و جلوی تفرقه  را بگیرند؟ آیا روشن کردن اذهان و تذکر خطاهای گذشته یعنی نشر اکاذیب ؟  کدام عقل سلیم و منصفی هست که مدافع اتحاد شورای گذشته باشد ؟ کدام ذهن بصیری هست که مدعی وحدت در بین تصمیم سازان روستا باشد ؟ آخه چرا ما هنوز متاثر از روابط قوم گرایی و قرابت فامیلی همچنان به دفاع های مضحک از تساهل بعضی ها  ادامه می دهیم و هیچ چیزی برایمان مهم نیست جز اینکه بگویند و بنامند که بله :  فلانی در صدر است و صاحب منصب.

دو :  به واسطه ی تولید دو اثر فرهنگی ( فیلم مستند نظرآقا  و کتاب تاریخ نظرآقا ) در زادگاهم که الان دو ساله مشغول تهیه و تولید آن هستم تمام تاریخ روستایم را مو به مو بررسی کرده ام .  تمام کاستی ها و پتانسیل های روستا را خوب می شناسم و خود را موظف کرده ام تمام قد جهت اعتلای نام غرور آفرین نظرآقا تلاش کنم  و نشر هر گونه مطلبی که باعث شفاف سازی ، حق خواهی ، تضارب افکار و روحیه ی امید و نشاط در این دیار باشد را به وجه احسن در چهار چوب قانون و خطوط موازین ژورنالیستی  انجام دهم . نه فقط امروز بلکه  تا آخرین روز دوره ی چهار ساله ی شورا دست از نقد  و انتقاد و مطرح کردن مطالبات مردم بر نمی دارم و هر آنچه که باعث و عامل توسعه ی روستا باشد را بیان می کنم .  این را وظیفه ی خود می دانم و به آنهایی که قصد فریب دادن مردم را دارند عرض می کنم  که مردم هوشیار شده اند و بسیار اهل تمیز ، چنانچه از مسیر مردم ذره ای خارج و به سمت مواهب کاذب خودساخته بروید برای مردم از عرش به فرش کشیدنتان از آب خوردن هم  راحت تر است .

سه : پنج نفر منتخب مردم شده اند ، محمود بازیار، علی محمد زاده ، الله کرم ستوده نیا ، داراب هاشمی پور و مختار بحرانی . این پنج نفر منتخب مردم هستند و قابل احترام و عزت. لذا اعتقاد بنده به گفتمان دموکراسی  باعث شده که به احترام تک تک آراء مردم رعایت شأن منتخبین مردم را لحاظ و سوای از وجه ی حقیقی افراد  این پنج نفر را تصمیم سازان روستا بدانیم و مدیریت روستا را طی چهار سال آینده به این بزرگواران بسپاریم . اما این انتخاب و این گزینش هرگز دلیلی نمی شود مردم عطای حضور را به لقایش ببخشند و تمام و کمال بی خیال مسائلی باشند که در بطن شورا می گذرد .  اهمال و بی توجهی مردم باعث  تولید افکار مسموم در بین همین پنج نفر خواهد شد . عدم دقت و نظارت مردمی بر شورا باعث افسار گسیختگی تصمیمات می شود تا آنجا که ممکن است بر اساس سلائق شخصی مثلا به مدت 4 سال توجه ویژه به بخش کشاورزی معطوف شود و دیگر موضوعات جاری روستا مورد بی مهری قرار گیرد .  و یا مثلا تمام هم و غم شورا به مسائل عمرانی باشد و مسائل فرهنگی و ورزشی فراموش شود . شما دقت کنید به شورای گذشته که بر اثر عدم پیگیری مثمر ثمر،  ورزش در روستای نظرآقا  طی ده سال گذشته نابود شد . و هیچ تیم باشگاهی منسجم و مقتدری در روستا دنبال نشد و هر دو باشگاه تا مرز انحلال رفتند .  این موارد همه حاکی از این است که مردم حضورشان را فقط در پای صندوق های رای نشان می دهند و به واسطه ی مهر افزون و دل زلالشان هیچ نظارتی بر تصمیمات جمع پنج نفره ی شورا ندارند .

چهار :  ای کسانی که دندان مبارکتان را برای منصب ریاست شورا تیز کرده اید  . ای کسانی که رفاقت و رقابت را زیر و رو کرده اید . ای کسانی که فکر می کنید خدمت کردن در شورا فقط در پست ریاستی مقدور است و چنانچه عضو عادی باشید نمی توانید خدمت کنید . ای کسانی که  خودتان هم به صلاحیت خودتان جهت  پست ریاست شورا ایمان ندارید و گرنه بدون رایزنی های مکرر و مستمر ،  اعلام کاندیداتوری می کردید و صلاح را بر نظر پنج نفر می گذاشتید . امام صادق (ع) فرمود: كسى كه طالب رياست باشد هلاك مى شود.     

 

پنج :  جهت اطلاع منتخبین محترم :  بررسی کنید ببینید بیشترین روستایی که از نظر آبیاری کشاورزی در منطقه ی سعدآباد متضرر بی عدالتی های مسئولین آبیاری شده چه روستایی است . بررسی کنید  در هر هفته چند اصل نخل در روستا ایستاده می میرد . بررسی کنید جگر سوخته ی کشاورزان را چه کسی باید مرهم نهد . کشاورزی که جلوی چشمانش شاهد مرگ تدریجی مونس و همراه زندگی اش  شده و دستش به جایی نمی رسد . بررسی کنید چرا اینهمه بی عدالتی باید نصیب روستای نظرآقا شود در بخش آبیاری ؟

شش : علی نظر نامی نظری دهیار با سابقه ی نظرآقا است . خیلی کارها کرد و خیلی کارها هم که باید می شد  ، نشد . بالاخره هر چه در توان داشت به منصه ی ظهور گذاشت . مردم نظرآقا قدر شناسند و خیلی هم دلسوز . ای کاش ایشان فرصتی تعیین می کرد و با مردم روستا خیلی از مسائل را مطرح می کرد . و می گفت چرا خیلی از کارها انجام نشد ...  می گفت چرا آنگونه که باید کارها بر ریل توسعه نبود .  بالاخره مردم کارهای کرده را دیدند و می بینند . اما آن کارهایی که باید انجام می شد و نشد را ایشان با مردم در میان بگذارند قطعا راهگشا خواهد بود برا فرداهای خیلی نزدیک .

هفت :  جهت تهیه ملزومات   فیلم مستندم در مورد نظرآقا با بسیاری از بزرگان شهرستان دشتستان  پیرامون نظرآقا  گفتگو می کردم به مطالبی مواجه می شدم که واقعا شگفت زده  شدم و همه نشان از حضور چهره های برجسته ای بود که در نظرآقا حضور داشتند و از سال 1350 تا کنون  باعث شدت گرفتن توسعه ی روستا شد اما بنا به دلایلی از دهه ی 90 تا کنون رکودی مرموز در روستا هویدا شد که جا دارد با حضور و تکثیر تفکرات اندیشمندان نوگرا و  ارزشمند روستا،  جانی دوباره به روستا بخشید  . فرهیختگان ، اندیشمندان ، صاحب نظران و دلسوزان نظرآقا چرا  در خیلی از مسائل توجه ای به اتفاقات جاری  روستا نمی کنند ؟   چرا همه منتظرید از بیرون برای ما تصمیم بگیرند ...

 

 

برچسب مطلب : شاکر شکیبا,شکیبا,شورای نظرآقا,نویسنده,شاکر,شورای روستایی,نظرآقا,روستا,مرکز دهستان زیراه,24 خرداد,نظرآقا سلام,

نويسنده : مدیر سایت | تاريخ : جمعه 14 / 04 / 1392 | بازديد : 687
مطالب مرتبط
1) مديريت، نظراتي که حاوي توهين ، هتاکي ، افترا و مسخره کردن شخص يا گروهي باشد را منتشر نخواهد کرد.
2) نظرات تبليغاتي ( معرفي سايت هاي تبليغاتي ) درخواست تبادل لينک منتشر نخواهد شد
3) لطفا جهت بوجود نيامدن مسائل حقوقي از نوشتن نام مسئولين و شخصيت ها تحت هر شرايطي خودداري نمائيد.
4) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتين (فينگليش) خودداري نماييد.

نظرات
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی