close
تبلیغات در اینترنت
تعلل در انتخاب دهیار ، چرا ؟؟ (نوشته: سجاد ستوده نیا)

تعلل در انتخاب دهیار ، چرا ؟؟ (نوشته: سجاد ستوده نیا)

نظرآقا

پیغام مدیر
از این که سایت ما را به عنوان سایت مورد نیاز خود انتخاب کرده اید متشکریم.

تعلل در انتخاب دهیار ، چرا ؟؟ (نوشته: سجاد ستوده نیا)

روستای نظرآقا (مرکز دهستان زیراه)

تعلل در انتخاب دهیار ، چرا ؟؟

تعلل در انتخاب دهیار ، چرا؟؟

مردمی که روز ۲۴ خرداد با هزار امید و آرزو پای

صندوق های رأی آمدند تا با انداختن تعرفه خود به صندوق

انتخاب شوراها، به حاکمیت شش ساله شورای سوم پایان دهند، هرگز فکرش را ...

به ادامه مطلب بروید

 

تعلل در انتخاب دهیار ، چرا ؟؟ ... نوشته: سجاد ستوده نیا

بسمه تعالی

مردمی که روز ۲۴ خرداد با هزار امید و آرزو پای صندوق های رأی آمدند تا با انداختن تعرفه خود به صندوق انتخاب شوراها، به حاکمیت شش ساله شورای سوم پایان دهند، هرگز فکرش را نمیکردند که شورای چهارم خیلی زود قدم درجادّه ای بگذارد که انتهایش مشکلات و اختلاف است که پیشینیان در آن سیر میکردند.

اخباری که این روزها از شورای روستا به گوش میرسد تمام مردم روستا را ناراحت کرده و به هیچ وجه نشان دهنده آن نیست که عدّه ای به نمایندگی از مردم دور هم جمع شده اند و می خواهند اندکی از آلام مردم روستا را التیام بخشند و این فقط باعث شادی چند نفر خاص که می خواهند از شورا به نفع خود و اقوام خویش سود ببرند می باشد.

آیا این است شورای هماهنگ با مردم ؟

آیا این است استفاده از خرد جمعی؟

آیا این است احترام به گفتار بزرگان و ریش سفیدان روستا؟

در آستانه انتخاب دهیار نظرآقا که مدتهاست از وقت قانونی هم گذشته ضروری است که چند نکته را در قالب چند سؤال  مهمّ  و دو پیشنهاد با هیئت رئیسه شورا در میان بگذاریم؛

- هیئت رئیسه شورای نظرآقا به طور واضح و شفاف توضیح دهند که برای انتخاب دهیار چه ملاک و معیارهای مشخص و قابل اندازه گیری در نظر گرفته شده است؟ آیا معیارها، برای سنجش همه کاندیداها یکسان است؟ و اینکه آیا این معیارها بر روی کاغذ آورده میشود یا خیر؟

- چرا بعد از گذشت بیش از 60 روز از وقت تعیین شده برای انتخاب دهیار هنوز هیچ اقدامی صورت نگرفته؟

- روند مطرح شدن نام کاندیداهای دهیاری از چه قرار است؟ چون با بعضی از این افراد نام برده صحبت کردیم  که  از ثبت نام  خود ابراز بی اطلاعی میکنند.

- با احترام به اعضای شورای جدید و تمام گزینه های مطرح شده برای گرفتن سمت دهیاری و همچنین آقای نامی نظری سرپرست دهیاری فعلی: اگر تصمیم بر تغییر است چرا گزینه های مطرح شده از سوی شورا هیچ برتری چشمگیری  بر آقای نامی نظری ندارند.

اینجانب به شخصه با آقای عالی نژاد مدیرکل  دفتر امور روستایی  استانداری صحبتی داشتم که ایشان از این کار شورای ما جهت برکناری آقای نامی نظری ابراز تاسف نمود و بیان کرد: برای  شورای روستای شما متاسفم، چون ما تخصیص بودجه را بر اساس عملکرد دهیاری هر  روستا می بندیم و آقای نامی نظری از دهیاران فعال در استان بوشهر است .

آیا مگر غیر از این است که دهیار فعلی با دو ویژگی “تجربه” و “آشنایی با تمام مسائل روستا”، یک سر و گردن از همه گزینه های مطرح شده - ضمن احترام به این بزرگواران - بالاتر است؟  این نکته، مسئله ای غیرقابل کتمان است و هر کسی که کوچکترین آشنایی با مسائل روستا داشته باشد بر آن صحه می گذارد. امّا آیا جز مسائل پشت پرده  ، و شاید مسائل شخصی، دلیل دیگری برای حذف وی و انتخاب کسانی که نقاط قوت وی را نیز ندارند می توان یافت؟ هیئت رئیسه محترم شورا توضیح دهند که اگر مسائل پشت پرده نیست، پس چیست؟

بدیهی است که منطق مورد پسند “عقل” و “شرع” برای برگزیدن مدیران و صاحب منصبان این است که فرد جایگزین، نقاط قوّت مدیر قبلی را دارا باشد، منهای نقاط ضعف وی.  حال اگر این منطق مورد قبول هیئت رئیسه محترم شورا هست - که هست به طور شفاف توضیح دهند که کدام یک از نقاط قوت دهیار فعلی در چند کاندیدای نام برده وجود دارد؟ همچنین چه دلایلی وجود دارد که نشان می دهد گزینه مورد نظر شورا، نقاط ضعف دهیار فعلی را ندارند؟

* رئیس محترم شورا در مصاحبه ای عنوان داشته بود که اعضای شورا با بررسی برنامه های نامزدها تصمیم به انتخاب دهیار خواهند گرفت.

از آنجایی که این شائبه قوّت گرفته که دست های پشت پرده تعیین کننده دهیار است تا برنامه و شایسته سالاری، تقاضا می شود برنامه همه نامزدها - چه کسانی که حذف شده اند و چه کسانی که باقی مانده –  در اختیار رسانه های روستا گذاشته شود تا مردم هم اندکی در جریان امور قرار بگیرند.

- با توجّه به وجود هزاران حرف و حدیث در اذهان عمومی و ضرورت شفاف شدن مسائل، به طور مشخّص پیشنهاد می شود که قبل از انتخاب دهیار، جلسه ای با حضور بزرگان ، شوراهای قبل ، نخبگان و صاحب نظران روستا برگزار شود تا مشخص بشود که آیا گزینه های مطرح، صلاحیت تصدی یکی از مهمّ ترین مسئولیت های روستا را دارند یا خیر. اعضای شورا که مدّت کوتاهی بیش نیست با رأی مردم بر کرسی شورا تکیه داده اند، نباید هیچ واهمه ای از حضور مردم در جلسه مورد اشاره داشته باشند.

هیئت رئیسه شورا، مخصوصاً شخص رئیس عنایت داشته باشند که برای آرامش و روند همیشگی در روستا ضروری است قبل از انتخاب دهیار، ابهامات موجود در افکار عمومی را رفع کنند. و به تازگی شنیده ایم که بزرگان سرشناس روستا به خاطر نگرانی از اینکه روستای متحدمان به علت برخی از مسائل که شورا باعث و بانی آن می باشد رنگ تفرقه به خود نگیرد، تصمیم گرفته اند اعضای شورا را در محلی جمع و از آن ها دلیل این همه ابهامات را جویا شوند ، پس ضروری است که قبل از هر اقدامی، پاسخ این سؤالات را از هرطریقی که صلاح می دانند ارائه دهند و در غیر این صورت بزرگانی همچون ، خانواده معظم شهدا , حاج شیخ حسین رزمجو ، حاج شیخ احمد رزمجو ، حسین زیرایی ، حاج ایرج نظری ، حاج فتح الله رزمجو ، حاج محمد حسین شهریاری ، حاج سید غلامحسین موسوی ، سید قاسم حسینی ، حاج آقا شیخ عبدالحسن شیخی ، مسولین هیئت مذهبی تعزیه خوانی سید الشهدا ، هیئت ابولفضل (ع) ، هیئت ابااصالح المهدی (عج) و دیگر بزرگان روستا که نشد اسم بیاورم به طور جد ورود پیدا کنند تا روستای عزیز و با فرهنگ نظرآقا از تفرقه و گزند اعمال نظرهای شخصی بعضی از افراد مصون بماند.


باشد که همه ما زیر سایه امام حسین (ع) به راه خدا ، راهنمایی شویم.

***

بخش نظرات این مطلب

حالا یه چیزی هست دیگه
این نظر توسط حالا یه چیزی هست دیگه در تاریخ 1392/9/5 و 20:11 دقیقه ارسال شده است :
slm khobid? aghaye setode niya mamnonam az posti ke gozashtid ina harf hameye ma bod vali to delemon monde bod ye bayad yeki migoft khili khoshhalam ke harfe dele maro gofti .ma bayad befahmim che be sare velat mikhan biyaran in haghe mast chon dare az etemad ma soe estefade mish .va shomaee ke esmeton ye doste nazdike avalan dorost sohbat konin va be kasi tohin nakonin chon be vaghtesh beheton tohin mishe dovoman hameye ma fozolim vali to in modat hishki chizi nagoft aghaye setode niya khili rok harfe hameye maro zade.man az rok bodaneshon khosham omade .montazere posteye digaton hastam.tashakor mikonam az saite khobi ke darid va khaste nabashid migam.va dar akhar merc be nazare ke gozashte bodam chan vaghte pish ahamiyat dadid va axe hame ro gozashtid. شکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلکشکلک
پاسخ : با سلام خدمت شما دوست عزیز و گرامی
نظر تمام کاربران برای ما یکسان ، مهم و قابل احترام است. اما سعی کنید نظر خودتان را بصورت فارسی بنویسید و برای ما ارسال نمایید چون ما در این وب سایت نظراتی که بصورت لاتین نوشته می شوند را تایید و منعکس نمیکنیم.
با تشکر ، مدیریت وب سایت نظرآقا سلام
سیدعلی اکبرموسوی مطلق
این نظر توسط سیدعلی اکبرموسوی مطلق در تاریخ 1392/9/5 و 18:03 دقیقه ارسال شده است :
نبایددهیارروستاراعوض کنندبخواطراینکه همه ی مردم دهیاررادوست دارند
یک دوست نزدیک
این نظر توسط یک دوست نزدیک در تاریخ 1392/9/2 و 22:15 دقیقه ارسال شده است :
سجاد ستوده به تو چه ربطی داره دهیاری و شورای نظراقا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مگه فضولی؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حسین
این نظر توسط حسین در تاریخ 1392/9/1 و 0:56 دقیقه ارسال شده است :
این نشانه خردجمعی واستفاده ازنظریات مردم واهمیت به نخبگان روستاخصوصاطوماروتلاش برای ترسیم آینده بهتراست.خیلی هاازانتخابشان پشیمان هستند.
تلاشگران
این نظر توسط تلاشگران در تاریخ 1392/9/1 و 0:41 دقیقه ارسال شده است :
تاکی سکوت.وقت احساس مسئولیت درقبال آینده روستافرارسیده.باعملکردآقایان به نظروآرای مردم توهین شده است.قطعاشاهدخسران وزیان روستادراینده خواهیم بود.افرادی که تاکنون برای مردم دل نسوزانده اندوبامردم ودرجمع مردم نبوده اند نمیتوانندبرای مردم باشند.
دوستدارنظرآقا
این نظر توسط دوستدارنظرآقا در تاریخ 1392/9/1 و 0:28 دقیقه ارسال شده است :
جاناسخن ازدل مامیگویی.احسن.بانظرشماموافقیم.ضمناازدوستانی که نظرارزشمندخودشان رامینگارند خواهشمندیم که اسامی زیباوجالب تری برای خودانتخاب نمایند.
کل کلیتان
این نظر توسط کل کلیتان در تاریخ 1392/8/30 و 17:25 دقیقه ارسال شده است :
مگر اینجا افغانستان است که لوی جرگه تشکیل شود.تورابه خدااستخرهای وسط ولات درست کنندکه خجالت اوراست.
م.بنافی
این نظر توسط م.بنافی در تاریخ 1392/8/30 و 10:32 دقیقه ارسال شده است :
با سلام
از آقای سجاد ستوده این جوان فرهنگی و دلسوز روستا تشکر میکنم ، مدتی بود در روستا حرف ها و در گوشی هایی به گوش می رسید که احساس میکردیم زنگ خطری است برای روستا و ایجاد تفرقه در روستا
لطفا اعضای شورا این مطلب دلسوزانه را تلنگری به خود بدانند و اگر خداییش دارند با اعمال نظر شخصی و بطور نادانسته اشتباهی میکنند ، خدارا یاد آور شوند و روستا را از این 2 دستگی ها نجات بدهند.
نشت عقرب
این نظر توسط نشت عقرب در تاریخ 1392/8/30 و 9:54 دقیقه ارسال شده است :
هم ولاتی منم با سجاد ستوده موافقم هم ولاتی بهتر است بدانی که ریس شورا خود را مدیون رای بحرانی و هاشمپور جهت ریاست میداند، و خلاف نظر اونها رای نمیدهد ،راستی کسی که میخوان معرفی کنند چکاره آقای هاشمپوره؟؟؟
دی موندی
این نظر توسط دی موندی در تاریخ 1392/8/30 و 1:18 دقیقه ارسال شده است :
عزیزوم, سجاد, طوری جانبدارانه حرف زده‌ای که اگر برادران شورا بخواهند هر کسی به جزء آقای نامی نظری را به عنوان دهیار انتخاب کنند انگار بزرگترین اشتباه عمر و خطای غیر قابل بخشش را مرتکب شده اند.
بگذارید اعضای محترم شورا که همه از سلامت کامل روانی و جسمانی برخوردارند در تصمیم گیری با آرامش فارغ از تعصبات و فشارهای روانی تصمیم‌گیری کنند.
این جانب هیچ رایی له یا علیه آقای نامی‌نظری ندارم ولی اینگونه قلم‌زدن نیز شایسته انسانهای فرهیخته و همه جانبه نگر، و همچنین وبلاگهای بی‌طرف نیست. انتشار این چنین مطلبی توسط نظرآقا سلام، شائبه جانبداری آن را دامن میزند.
برای دیدن نظرات بیشتر روی شماره صفحات در زیر کلیک کنید
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی