close
تبلیغات در اینترنت
تقدیم به علی شهریاری جوان دوست داشتنی و معلول روستا (12 آذر، روز معلول

اخبار مرکز دهستان زیرراه
برای ورود به اخبار مربوط به هر روستا روی اسم آنها کلیک کنید

::اخبار مربوط به سربست::           :: اخبار مربوط به هلپه ای::

::اخبار مربوط به بشیرآباد::             ::اخبار مربوط به برمک::  

::اخبار مربوط به دروودگاه::              ::اخبار مربوط به شول:: 

      ::اخبار مربوط به جتوط::               ::اخبار مربوط به اسلام آباد::   

                     ::اخبار مربوط به تلسرکوب::

***

--------------------------------------------------------
تقدیم به علی شهریاری جوان دوست داشتنی و معلول روستا (12 آذر، روز معلولین)+عکس

اخبار روستای نظرآقا (مرکز دهستان زیراه)

تقدیم به علی شهریاری جوان دوست داشتنی و معلول روستا (12 آذر، روز معلولین)+عکس

علی شهریاری

به گزارش پایگاه اطلاع

رسانی نظرآقا سلام،به نام خدايي كه

شكوه وعظمت خو درا آن گاه به تماشا گذاشت كه انسان

به ادامه مطلب بروید

 

12 آذرماه (روز جهانی معلولان) گرامی باد

تقدیم به علی شهریاری جوان دوست داشتنی و معلول روستای نظرآقا

به نام خدايي كه شكوه وعظمت خو درا آن گاه به تماشا گذاشت كه انسان را آفريد تا انسان باشد وآزاد. خدايي كه مر ا نيز آفريد تا بنده بر گزيده او باشم. مرا برگزيد تا مانند ديگران نباشم بلكه خودم باشم وخودم. مي دانم من عزيز ودردانه ي آفريدگار خويش هستم، چرا كه او به همه ثابت كرده كه فقط از عزيز دردانه هايش سخت  امتحان مي گيرد و چه نمره خوبي هم به آنان مي دهد. مگر در آن طوفان، كشتي نوح ر ا به سر منزل مقصود نبرد؟ مگر طفلي كوچك و بي سرپناه چون موسي را در رود نيل همراهي نكرد؟ مگر آتش را بر ابراهيم گلستان نكرد؟ مگر چاقوي تيز وبران را با گلوي اسماعيل مهربان نساخت؟ مگر يوسف را از چاه حسد و هوس و زندان سر بلند بيرون نياورد؟ مگر به پاس تمام زجرهايي كه پيامبر بزرگ اسلام در راه دين هميشه جاوید اسلام كشيد او را به معراج نبرد؟
آري من نيز برگزيده ام چون ديگر برگزيدگاني كه از تن خاكي خود چشم، گوش، جسم و ذهن مان در پيشگاه حضرت دوست به امانت گذاشته است. حضرت دوست ما را برگزيده است تا به ما بياموزد كه هر چيزي ارزش ديدن  و هر صدايي ارزش شنيدن ندارد و هر راهي را نبايد رفت. مثل ديگران بودن هنر نيست بلكه با بال شكسته پريدن هنر است كه هنر ماست. ما پريدن با بال شكسته را هزاران هزار  بار تجربه و احساس كرده ايم و هيچوقت نوميد و سر افكنده نشده ايم چرا كه شيريني و لذت موفقيت را احساس كرده ايم. وه كه چه زيبا و شور انگيز و رويايي خواهد بود در درياي پر تلاطم  به سر منزل  مقصود رسیدن. اما با اين حال هميشه دردي جانكاه وجودمان را مي لرزاند. بال هايمان را شكسته تر ميكند، تير هايي وجودمان را هدف ميگيرند كه از آن گذشتن سخت است، در اينجا من با تمام  وجود فرياد ميزنم كه آن نگاه نا آشناي تو، آن نگاه هاي غريبانه ات، آن نگاههاي تحقير آميز و حتي ترحم آميز تو مرا خسته و رنجور كرده است. سخنم را بشنو چرا كه: ديگر اين درد نهان سوز نهفتن نتوانم. با تو هستم اي كه نگاهت چه غريبانه است با من. با تو هستم كه مرا ناتوان مي بيني، با تو هستم اي كه پر پروازم را  نمي بيني، با تو هستم اي كه  از سر ترحم به من نگاه مي كني. مرا چنين مپنداريد كه زندگي را نمي شناسم، من نيز چون شما زندگي را دوست دارم و همچون شما زندگي را مي شناسم.
به لبخندها و قهر هاي من با تعجب و نگراني و ترحم ننگريد. لبخندها و قهر هاي من نشان آن است كه من نيز شيريني و تلخي زندگي  را چون شما حس مي كنم. من درد را مي شناسم چرا كه نگاهتان درد آفرين است و من با اين درد زندگي  مي كنم. من اكنون پرنده اي بال و پر شكسته ام. راستي كدامين دست توانمند پر وبال شكسته ام را ترميم خواهد كرد. از تو مي خواهم كه دستم را بگيري  و نگذاري  كه در گذر زمان گم شوم. من تمام دستهايي را كه براي كمك به من بر اساس توانايي هايم دراز شوند با تمام وجود ميفشارم اما دستان كساني را كه مرا باور ندارند نخواهم فشرد.
من به كمك تو نياز دارم اما به ترحم تو  هرگز، چرا كه ترحم تو بيشتر مرا آزرده است تا اين جسم و ذهن معلول. من نگاهم را با هر نگاهي آشنا خواهم كرد اما نگاههاي ترحم آميز را همچون نگاه آن غريبه اي مي دانم كه مرا نمي شناسد.
 من قدر هر زحمت و احساني را مي دانم پس دستانم را بگير چرا كه من قدر محبت ها و كمك هاي انسان دوستانه را مي دانم. مرا باور كن، توانايي انديشه ام را، فكرم را، ايمانم را، حتي جسمم را مثل خودم  باور كن. باور كن كه من مي توانم پر پروازم  را كه انديشه و همتم است  تا بيكران عالم پندار بگسترانم  اگر: نگاهت را با من مهربان كني و فرصت ابراز وجود به من دهي و چون ديگران فرصتي برابر به من ببخشي. اگر به من ايمان بياوري و به من ترحم نكني. مي خواهم با تمام وجودتان مرا بپذيريد و باور کنيد نه با زبانتان و در حرفهايتان. اين تمام خواسته ما از شماست  كه خواسته بزرگي  نیست.

منبع: اتحاد جنوب

 

علی شهریاری روز معلولین

علی شهریاری روز معلولین

علی شهریاری روز معلولین

علی شهریاری روز معلولین

علی شهریاری روز معلولین

علی شهریاری روز معلولین

علی شهریاری روز معلولین

علی شهریاری روز معلولین

علی شهریاری روز معلولین

علی شهریاری روز معلولین

عکاس: علی رزمجو

مدیریت وب سایت نظرآقا سلام 12 آذرماه (روز جهانی معلولان) را گرامی میدارد

***

برچسب مطلب : تقدیم به علی شهریاری جوان دوست داشتنی و معلول روستا,12 آذرماه روز جهانی معلولین در روستای نظرآقا,وبلاگ روستای نظرآقا,علی رزمجو,نظرآقا سلام,عکس های روستای نظرآقا,

نويسنده : مدیر سایت | تاريخ : سه شنبه 12 / 09 / 1392 | بازديد : 427
مطالب مرتبط
1) مديريت، نظراتي که حاوي توهين ، هتاکي ، افترا و مسخره کردن شخص يا گروهي باشد را منتشر نخواهد کرد.
2) نظرات تبليغاتي ( معرفي سايت هاي تبليغاتي ) درخواست تبادل لينک منتشر نخواهد شد
3) لطفا جهت بوجود نيامدن مسائل حقوقي از نوشتن نام مسئولين و شخصيت ها تحت هر شرايطي خودداري نمائيد.
4) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتين (فينگليش) خودداري نماييد.

نظرات
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی