close
تبلیغات در اینترنت
گفتگو با نـادر استــوار ( پاساژ استوار ، برج شکوه ... )-نظرآقا سلام

اخبار مرکز دهستان زیرراه
برای ورود به اخبار مربوط به هر روستا روی اسم آنها کلیک کنید

::اخبار مربوط به سربست::           :: اخبار مربوط به هلپه ای::

::اخبار مربوط به بشیرآباد::             ::اخبار مربوط به برمک::  

::اخبار مربوط به دروودگاه::              ::اخبار مربوط به شول:: 

      ::اخبار مربوط به جتوط::               ::اخبار مربوط به اسلام آباد::   

                     ::اخبار مربوط به تلسرکوب::

***

--------------------------------------------------------
گفتگو با نـادر استــوار ( پاساژ استوار ، برج شکوه ..)

اخبار روستای نظرآقا (مرکز دهستان زیراه)

گفتگو با نـادر استــوار  ( پاساژ استوار ، برج شکوه ... )

به گزارش پایگاه اطلاع رسانینادر استوار

روستای نظرآقا ،بنده نادر استوار فرزند

رضا متولد سال 1344 در روستای جتوط از توابع...

به ادامه مطلب بروید

ـ برای اولین سوال بفرمایید که نادر استوار کیست؟ لطفا خودتان را معرفی نمایید.

با عرض سلام. بنده نادر استوار فرزند رضا متولد سال 1344 در روستای جتوط از توابع شهرستان دشتستان هستم.

ـ آقای استوار میزان تحصیلات شما چیست؟

من دارای مدرک دیپلم هستم.

ـ وضعیت مالی نادر استوار از ابتدا همینگونه خوب بود؟

نه اصلا، وضعیت مالی کنونی را نداشتم اما با کمک خداوند که همیشه او را در کنار خود حس می کنم و تصمیم گیری های مناسب، صداقت، ایمان راسخ و پشتکار، پافشاری و خستگی ناپذیر بودن و ... توانستم به فضل خداوند به موقعیت کنونی ام دست پیدا کنم.

به عبارت دیگر، من وجود خداوند را به خوبی در کنار خودم و در تمامی مراحل کاری و زندگی حس می کنم و اعتقاد دارم اگر کج فکر کنیم به بیراهه می رویم و اگر تلاشمان در جهت مثبت باشد، با یاری او می توان به درجات بالایی رسید.

ـ قبل از این که وارد ساخت پروژه های بزرگ شوید، چه کار می کردید؟ شغلتان چه بود؟

من تا سال 75 به شکل سنتی، کار خرید و فروش خرما انجام می دادم و بعد از آن به دلیل روحیه خاص و ویژه ام و این که علاقه مند به تغییر دادن هستم، به کار ساخت و ساز روی آوردم.

به عبارتی تا پیش از آن هیچ پیش زمینه کاری در بعد ساختمان سازی نداشتم اما همیشه اهل تغییر دادن بودم و شکر خدا از روحیه رهبری بالایی نیز برخوردار بودم و همین عوامل باعث شد که به این سمت بیایم و در زمینه ساختمان سازی فعالیت خود را شروع کنم.

ـ چه عاملی باعث شد که به سمت و سوی پروژه هایی متناسب با مبلمان شهری بروید؟

وقتی که دانش آموز به مدرسه می رود، به اوج هدف خود که رسیدن به مراتب علمی بالا در دانشگاه است، می اندیشد. من نیز اهداف بزرگی از جمله ساخت «برج شکوه دشتستان» را دنبال می کردم اما از آن جا که برای رسیدن به این هدف باید زمینه و بستر مناسب آن را فراهم آورد، قبل از آن پروژه های کوچکتری را احداث کردم؛ چرا که اعتقاد داشتم و دارم یک ساختمان زیبا را نمی توان در یک مبلمان فرسوده برپا کرد!

ـ چند پروژه در برازجان و چه پروژه هایی خارج از برازجان اجرا نموده اید؟

مناطق و شهرهایی که بیشتر ساخت و سازهای خود را در آن جا انجام داده ام دو شهر برازجان و بوشهر هستند. در شهر بوشهر، مجتمع تجاری ـ مسکونی مهرگان با 3 هزار و 400 مترمربع زیربنا در 7 طبقه و گنجینه خلیج فارس که یک مجتمع تجاری ـ تفریحی ـ فرهنگی است با 60 هزار متر مربع زیربنا را احداث کردم و پروژه های افتتاح شده در شهر برازجان نیز عبارتند از:

1.                      مجتمع تجاری مسکونی صدف با 1000 مترمربع زیربنا

2.                      مجموعه پاساژ استوار با 7 هزار مترمربع زیربنا

3.                      پاساژ نادر با 6 هزار مترمربع زیربنا

4.                      ساختمان تجاری ـ مسکونی مهر با 800 مترمربع زیربنا

5.                      ساختمان تجاری ـ مسکونی خداخواست با 900 مترمربع زیربنا

6.                      پاساژ رضا با 18 هزار مترمربع زیربنا

7.                      مجتمع تجاری کورش با 1000 مترمربع زیربنا

8.                      مجتمع تجاری خورشید با 800 مترمربع زیربنا

ـ چه پروژه هایی در برازجان اکنون در دست اجرا دارید؟

1.          مجتمع تجاری ـ اداری ـ درمانی استاد آتشی با 7 هزار مترمربع زیربنا

2.          مجتمع تجاری استاد کمالی واقع در روبروی مسجد جنت با 2 هزار و 500 مترمربع زیربنا

3.          برج شکوه با 35 هزار مترمربع زیربنا

ـ مهم ترین پروژه شما در حال حاضر برج شکوه در برازجان است؟ پیرامون این پروژه توضیح بدهید؟ کجای کار هستید و این پروژه عظیم کی به پایان می رسد؟

بله. در حال حاضر این پروژه مهم ترین پروژه کاری بنده می باشد که امیدواریم تا پایان سال 92 تکمیل گردد. هدف از ساخت این برج در برازجان چندین عامل بود؛ از جمله این که شخصا دوست داشتم برازجان نیز مانند بسیاری از شهرهای بزرگ برج داشته باشد. یک هایپرمارکت خوب و یک شهر بازی عالی داشته باشد. یک رستوران درجه یک داشته باشد؛ هتلی از بهترین هتل های کشور را دارا باشد. رستوران گردان و سالن های اجتماعات بزرگ داشته باشد که با توجه به برنامه های در دست اقدام، رستوران برج شکوه با داشتن دو بخش مسقف با 1400 مترمربع زیربنا و 2 هزار مترمربع رستوران روباز، از جمله بزرگ ترین رستوران های ایران محسوب می شود؛ همچنین در ارتفاع 100 متری، رستوران گردانی ایجاد می شود که به نوبه خود در ایران کم نظیر است.

ـ چرا بیشتر حوزه ساخت و سازهای شما در زمینه تجاری می باشد و اکثرا مجتمع های تجاری می سازید؟

به چندین دلیل من بیشتر در زمینه تجاری کار می کنم؛ اول این که به نظر من هر قدر هم در زمینه تجاری ساخت و ساز داشته باشیم باز هم کم است چرا که اکثر ساختمان های تجاری و مغازه های قدیمی و فرسوده در مسیر ساخت و سازهای شهرداری واقع شده اند و اگر مجتمع های تجاری ساخته نمی شدند، قیمت ساختمان های فرسوده بسیار بالا می رفت و این خود یک مانع بزرگ برای پروژه های جدید عمرانی شهرداری محسوب می شود.

دوم این که با توجه به نیاز روزافزون به انواع مغازه ها و دفاتر کاری، این کار به دور از انتظار نیست؛ علاوه بر آن، کمک زیادی به اشتغال زایی جوانان دشتستانی و بوشهری نیز می شود.

سوم این که پروژه های بزرگ دیگری نیز از جمله ساخت کارخانه ذوب آهن، کارخانه ماشین سازی و احداث بیمارستان از جمله اهداف آینده من در دشتستان است.

ـ چه عاملی باعث شده که هنوز این طرح ها را اجرا نکرده اید؟

اجرای این طرح ها، نیاز به اعتبار زیادی دارد به همین دلیل منتظر تکمیل برج شکوه هستم؛ با تکمیل این پروژه و به دست آوردن اعتبار لازم از طریق فروش بخش های این برج، پروژه های مذکور نیز ساخته خواهند شد.

ـ خواسته ی شما از شهرداری و نهادهای ذیربط چیست؟

خواسته من از شهرداری این است که تلاش بیشتری در راستای عمران و آبادی شهر برازجان انجام دهد. چندی پیش و در مراسم افتتاح مجتمع تجاری رضا در برازجان از شهردار برازجان خواسته بودم که فضای ورودی و اطراف دژ برازجان که یکی از آثار بزرگ باستانی دشتستان و استان محسوب می شود و در ورودی شهر واقع است را ساماندهی کند که متاسفانه به این خواسته من ترتیب عملی داده نشد.

البته من از وضعیت بد مالی شهرداری و سایر سازمان های ذیربط خبر دارم، لذا گله و شکایتی از این امر ندارم.

ـ چه عاملی باعث شده که سرمایه داران دیگر در برازجان سرمایه گذاران نکنند؟

یکی از بزرگ ترین عواملی که مانع از سرمایه گذاری، سرمایه داران بزرگ در برازجان شده، قیمت بسیار پایین زمین های این شهر است.

به عبارتی وقتی زمین ارزان باشد، ارزش ساختمان سازی نیز پایین می آید.

البته صحبت هایی نیز در این راستا با شهرداری شده است که از ورود بیش از حد زمین به شهر برازجان جلوگیری کنند؛ ضمن این که از گسترش افقی شهر جلوگیری شود و تلاش در راستای ساختمان سازی و برج سازی مضاعف گردد.

ـ آقای استوار چند سوال خصوصی دارم. البته می توانید جواب ندهید.

خواهش می کنم، بفرمایید.

ـ چند فرزند دارید؟

چهار فرزند دارم؛ 2 دختر و 2 بچه.

ـ چرا می گویید 2 تا بچه؟؟

مغول ها به زن می گویند بگم و به مرد می گویند بگ، به دختر هم می گویند بگمچه و به پسر نیز می گویند بگچه. و این واژه ها از زبان مغولی (که زبان ترکی نیز ریشه در همین زبان دارد) وارد زبان ما شده است و ما بگچه را خلاصه کرده، آن را بچه می گوییم.

به این صورت است که اصل کلمه بچه به معنای پسر می باشد و اکثر ما دشتستانی ها نیز به پسر می گوییم بچه!

دخترانم به نام های فاطمه متولد 1368 و فرخنده متولد 1369 و بچه هایم به نام های خشایار متولد 1373 و مازیار متولد 1379 می باشند.

ـ فرزندانتان در چه مدرسه یا دانشگاهی درس خوانند؟ دولتی یا غیرانتفاعی؟ تحصیلات آن ها چیست؟

دخترم فاطمه دارای مدرک لیسانس عمران از دانشگاه دولتی است و فرخنده دارای لیسانس هنر رشته کارگردانی از دانشگاه آزاد؛ پسرم خشایار دانشجوی معماری دانشگاه آزاد و مازیار نیز دانش آموز دوم راهنمایی مدرسه غیرانتفاعی است.

ـ برای آینده آن ها چه برنامه ای دارید؟ دوست دارید کار خودتان را ادامه بدهند یا فضای کاری دیگری را تجربه کنند؟

دوست دارم یا رشته خودم را ادامه بدهند یا در رشته مدیریت ادامه تحصیل بدهند که خوشبختانه آن ها به کار در حوزه ساختمان سازی علاقه مند هستند.

ـ آقای استوار! راه پولدار شدن چیست؟

اگر در کاری که انتخاب کردیم، تلاش کنیم و هزینه های جانبی اجتماعی را پایین بیاوریم، به دنبال آن هزینه های اقتصادی نیز پایین می آیند.

اگر هزینه اجتماعی کاهش یابد خلاف، بدقولی، دروغ، ریا و سایر ناهنجاری های اجتماعی و اخلاقی هزینه هایی دارد و انسان با صداقت، ایمان و پشتکار به دنبال اهداف خود باشد، مسلما به هدف خود می رسد.

ـ نقش خدا را در رسیدن به مراتب و درجات بالا در چه حد می بینید؟

ندیدم کسی را که از خدا فاصله بگیرد و به ناکجا آباد نرسد.

مطمئن باشید انسان هایی که حاشیه دارند، هستند، همیشه با مشکلات عدیده ای روبرو هستند.

خداوند یک حقیقت انکارناپذیر است که به قول حافظ:

تا عاشق نشوی، به او راه پیدا نمی کنی چرا که تجربه و تحقیقات نشان داده که نه از طریق علم و نه از طریق دین به خدا نمی رسید.

عاشق شو ار نه روزی، کار جهان سرآید

ناخوانده نقش مقصود از کارگاه هستی

ـ اهل سیاست هم هستید؟ چپ یا راست؟ اصلاح طلب یا اصول گرا برایتان فرقی دارد؟

در کل اعتقادی به هر دو ندارم ولی اصلاح طلب ها را بهتر می دانم.

ـ آخر آرزوهایتان چیست؟

دشتستان آباد، بوشهر سربلند و ایران سرافراز.

ـ چه صحبتی با مردم برازجان دارید؟

از مردم می خواهم تلاش بیشتری در جهت عمران و آبادانی شهر خود داشته باشند و به سمت کارهایی که موجب آبادانی شهر می شود پیش بروند و تمام توجه خود را به شهرداری و نهادهای دولتی جهت آبادانی دشتستان و استان بوشهر معطوف ندارند و خودشان نیز با تلاش خود، سهمی بزرگ در این راستا داشته باشند.

ـ چه صحبتی با نهادهای دولتی دارید؟

از تمامی مسئولین به دلیل همکاری با اینجانب تشکر ویژه می کنم؛ به خصوص مهندس حسین آبادی، شهردار برازجان، شورای شهر برازجان و بوشهر، شهرداری برازجان و بوشهر، اداره برق، اداره آب، مخابرات و در نهایت از پرسنل کارگاهی خودم که به صورت شبانه روزی تلاش می کنند به ویژه دکتر کولیوند و دکتر ماهینی که به عنوان مشاوران معماری و سازه با من همکاری دارند؛ از همه ی آنان قدردانی می کنم.

ـ حرف آخر؟

علاوه بر کار عمرانی از تمامی مسئولین می خواهم در زمینه فرهنگی نیز تلاش کنند، چرا که نمادهای فرهنگی جامعه مثل ادبیات، موسیقی، معماری، هنر، نقاشی و ... باید در دشتستان بیشتر نهادینه شود و همدلی بیشتری بین مردم ایجاد گردد و از مطبوعات می خواهم تلاش خود را در راستای فرهنگ سازی دوچندان کنند چرا که کار فرهنگی بازده بسیار بالا و نتیجه ای خوب به همراه دارد

 

مطالب فوق برگرفته  از « پايگاه خبري تحليلي اتحاد جنوب » است

 

برچسب مطلب : نادر استوار,روستای جتوط,روستای نظرآقا,نظرآقا سلام,مصاحبه,گفتگو,www.nazaragha-salam.ir,

نويسنده : مدیر سایت | تاريخ : سه شنبه 27 / 01 / 1392 | بازديد : 2690
مطالب مرتبط
1) مديريت، نظراتي که حاوي توهين ، هتاکي ، افترا و مسخره کردن شخص يا گروهي باشد را منتشر نخواهد کرد.
2) نظرات تبليغاتي ( معرفي سايت هاي تبليغاتي ) درخواست تبادل لينک منتشر نخواهد شد
3) لطفا جهت بوجود نيامدن مسائل حقوقي از نوشتن نام مسئولين و شخصيت ها تحت هر شرايطي خودداري نمائيد.
4) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتين (فينگليش) خودداري نماييد.

نظرات
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی